• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Tekerlekli Sandalye Satış Merkezi
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret8845
Site Haritası

SGK Ödemesi

SGK Tekerlekli Sandalye Geri Ödemesi İşlemleri

(sosyal güvenlik kurumu) kapsamında olan engelli yurttaşlar satın aldıkları manuel tekerlekli sandalyeler için yetkili kurum olan SGK dan

 Aktif Tekerlekli Sandalyeler için 2.250 TL, 

Hafif manuel tekerlekli sandalye için 1.200 TL,

 Çocuk tekerlekli sandalyeleri için :1.200 TL, 

Standart tekerlekli sandalye için ise 500 TL 

geri ödeme almak mümkün.

İzmir ilimiz çiğli merkezde bulunan firmamızın sgk anlaşması vardır

 

TEKERLEKLİ SANDALYE GERİ ÖDEMESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • Sağlık Raporu uzman hekim heyet
  • Reçete uzman hekim
  • Medikalçinize başvurarak ödemeye uygun modeli seçmek.

NASIL ALINIR?

İlk önce ikamet ettiğiniz il sınırları içerisinde bulunan ve sağlık kurulu raporu vermeye yetkili bir hastaneye “tekerlekli sandalye kullanır” ibareli rapor almak için müracaat edeceksiniz. Müracaatınız sonrası hastanede bulunan tüm branş DR larına muayene olup sonrasında heyete çıkacaksınız. Heyet sizin “tekerlekli sandalye kullanmanızı uygun bulursa” raporunuza tekerlekli sandalye kullanması uygundur ibaresini yazacak.

DİKKAT: Doktorlar kendilerine rapor için başvuran kişilerin raporlarına “tekerlekli sandalye kullanması uygundur” ibaresini yazmak için kişinin kollarının tam ve aktif şekilde kullanıp kullanamadığına bakarlar. Kişi kol ve ellerini rahat kullanabiliyor ve tekerlekli sandalyeyi hareket ettirecek beceriye sahip ise raporuna ilgili ibare yazılır. Değilse yazılmaz.

Sağlık raporu işleminiz bittikten sonra birde sağlık raporuna esas “reçete” almanız gerekmekte. Yalnız reçete alırken çok dikkat etmeniz gereken bir konu var. Oda reçeteyi aldıktan en fazla 10 iş günü içerisinde kullanmanız gerekir. Raporde başhekim onayını mutlaka yaptırın.

Rapor için süre sınırı yok. Yani tekerlekli sandalye kullanması uygundur ibareli raporunuzu 2-3 yıl sonrada kullanabilirsiniz ancak reçeteyi yazdırdıktan sonra en fazla 10 iş günü içinde kullanmanız gerekir.

Rapor ve reçeteyi aldıktan sonra satın aldığınız / alacağınız tekerlekli sandalye satışı yapan medikalcinize raporunuzu ve reçetenizi vereceksiniz.

Medikal firma size SGK karşıladığı tutarı düşerek 

Kalan kısmı Medikalciye Nakten yada kredi kartı ile ödemeniz gerekir.

SGK tekerlekli sandalye geri ödemesi için yapılması gereken iş ve işlemler bunlardan ibaret.